6 жовтня 2017 року                             Наталія Ліхновська
                                                                                                                  тел.: 032 240-99-44*3389096 847 58 90
                                                                                                   093 022 87 70
                                                 e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
                                                                                                      www.esweek.org.ua

Прес-реліз

 

«Інклюзія не в сходах – інклюзія в головах»: в НУ "Львівська політехніка"

відбувся круглий стіл в межах 10 екуменічного соціального тижня

 

 6 жовтня 2017 року у приміщенні першого корпусу Національного університету «Львівська політехніка» в межах Всеукраїнського суспільного форуму «Х Екуменічний соціальний тиждень» відбувся круглий стіл за темою: Інклюзивне суспільство як показник зрілості нації». 

latest Running Sneakers | Air Jordan Sneakers

На початку дискусії своє привітальне слово виголосила Лариса Климанська,  доктор політичних наук, завідувач кафедри соціології та соціальної роботи Національного університету «Львівська політехніка». Вона наголосила, що мова буде йти про людей з особливими потребами, а саме як сьогодні інтегрувати їх в суспільство, щоб забезпечити їм право на освіту на одному рівні з іншими.  Також головне дискусійне питання круглого столу, яке ставили організатори проекту: що можна зробити для імплементації інклюзивної освітньої політики у вищій школі?

Зокрема було зазначено, що НУ «Львівська політехніка» ще на шляху досягнення цих пріоритетів, адже все необхідне обладнання, яке потрібне людям з обмеженими можливостями, ще буде постачатися до університету. Особливий наголос був поставлений на  незручності переходу між корпусами, адже майже всюди розташовані сходи, які не мають в собі підйомника для візків.

За словами директора Міжнародного центру професійного партнерства «Інтеграція» Ніни Гайдук, «інклюзія не є в сходах, інклюзія в голові». Відповідаючи на питання, як подолати ці бар’єри, Ніна Гайдук підкреслила, що потрібно змінити мислення та інтегрувати це в громаду, залучаючи її до співпраці. Шлях змінення громад – підвищення кваліфікації людей. Також директор центру відзначила, що роль ЗМІ у цьому колосально важливий, тому що саме вони «несуть слово в світ».

Загалом круглий стіл підняв надзвичайно важливе дискусійне питання. Варто вдаватись до рішучих дій, які зможуть допомогти вийти на новий рівень співпраці з громадою та державою у сфері надання соціальних послуг тим, хто їх безпосередньо потребує. Завдання полягає не в тому, щоб позбавити людину викликів, але підтримати її.

Прес-центр Х Екуменічного Соціального Тижня