Екуменічний соціальний тиждень (ЕСТ)– всеукраїнський суспільний Форум, який прагне об’єднати ресурси громади, влади, соціальних організацій, Церков, ЗМІ та освітян навколо вирішення актуальних проблем суспільства базуючись на загальнолюдських цінностях та Соціальній Доктрині Церкви, тим самим стимулюючи екуменічний діалог у соціальній сфері. 

ЕСТ в Україні належить до міжнародного об’єднання Європейських соціальних тижнів Ініціатива Християн для Європи (ІХЕ). 

З 2008 року з ініціативи Інституту екуменічних студій УКУ, за підтримки Українського католицького університету (УКУ), Національного університету «Львівська політехніка», Львівської обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради, Львівської міської ради, православної, греко-католицької, римо-католицької та протестантської церков розпочато проведення Екуменічних соціальних тижнів в Україні.

У 2008 році був проведений І Екуменічний соціальний тиждень, який присвячений «Кооперативному рухові в Україні». Форум відвідали представники європейських посольств в Україні, християнських Церков, а також іудейської спільноти Львова. 

Фахівці торкнулись таких важливих питань, як моделі соціальної політики в Україні та Західній Європі, їхнє втілення у співпраці з християнськими Церквами; перспективи кооперативного руху в Україні з точки зору публічної політики; соціальна робота та екуменічне за ангажування; міжнародна співпраця у сфері соціальної політики. Ці та інші питання були предметом професійних дискусій, за результатами яких було окреслено перспективні напрямки розбудови різних сфер суспільного життя.

Експертна група, до якої ввійшли представники різних інституційних, дисциплінарних та конфесійних кіл, утворена з нагоди Першого українського Екуменічного соціального тижня, на прес-конференції 13 червня 2008 року подала перший текст, до якого увійшли консенсусні моменти, що існують між християнами різних конфесій в Україні стосовно соціальних питань.

Серед почесних гостей та доповідачів І ЕСТ були: Блаженійший Любомир (Гузар), Архиєпископ УГКЦ, Даніель Шмідт, віце-президент фонду Бредлі, США, Жан Поль Везіан, Надзвичайний і Повноважий Посол Франції в Україні, Іван Юркович, Апостольський нунцій в Україні, Мішель Камдесю, Екс-генеральний директор Міжнародного валютного фонду, Людмила Денісова, Міністр праці та соціальної політики, Катерина Ющенко, МБФ «Україна 3000».

Running sneakers | Nike, adidas, Converse & More

У Франції Соціальні тижні відбуваються щороку, починаючи з 1904-го. Вони проходять також в Італії, Бельгії та Польщі; працює Європейська мережа Соціальних тижнів, яку очолює Мішель Камдесю, почесний голова Соціальних тижнів Франції та колишній генеральний секретар Міжнародного валютного фонду. У Європі Соціальні тижні є ініціативою мирян, які належать до різних Церков і бажають разом поширювати соціальне вчення християнства у своїх суспільствах через конкретні довготривалі заходи. Вийшовши з середовища Церкви, Соціальні тижні привабили нерелігійних осіб, які прагнуть сприяти побудові кращого світу в дусі злагоди й миру.


В Україні Соціальний тиждень започаткував 1939 року Митрополит Андрей Шептицький, присвятивши темі християнського патріотизму, що його Слуга Божий протиставляв ідеологіям комунізму, шовінізму і фашизму, які тоді стрімко розвивалися в Європі. Щоб уникнути націонал-соціалізму, Митрополит прагнув, аби всі християни й загалом люди доброї волі мобілізували та скоординували свої зусилля задля спільного творення патріотичного бачення нації, в основу якого було б покладено любов і вірність християнським принципам. Йшлося про повномасштабну соціальну співдію, яка сприяла б релігійному порозумінню та співпраці. Того ж року 17 лютого Андрей Шептицький разом зі своїм братом Климентієм (якого Католицька Церква беатифікувала у червні 2001 року) створив Український католицький Інститут з’єдинення Церков імені Митрополита Йосифа Веніамина Рутського.

Asics footwear | Nike Air Max 270 - Deine Größe bis zu 70% günstiger