1311 червня у рамках Першого екуменічного соціального тижня відбувся концерт духовної музики та співу, одними з учасників якого були Сестри Милосердя св. Вінкентія.

Це досить популярна серед християнського кола група, яка вже випустила два диски. Автором більшості текстів та музики є одна із солісток, с. Соломія, з якою нам вдалося поспілкуватися відразу після виступу.

– Перш за все дякую Вам за спів, і скажіть, будь ласка, як Вам співалося?
– Добре співалося. Нам завжди добре співається. Спочатку я була трошки збентежена, що не було публіки, хочеться завжди очі бачити, коли співаєш. Але потім люди зійшлися. Крім того, публіка дуже вдячна. І загалом дуже добре.

Asics shoes | Nike Air Force 1 Green Gold Swoosh DA8481-300 , Gov

– Ви пишете самі пісні, як Ви думаєте, вони є популярними?
– Видається, що серед християнської молоді вони є популярними, бо часто, коли я починаю пісню у якомусь християнському молодіжному колективі, то починають підспівувати. І мене це тішить. У такий спосіб я розумію, що пісні слухають і знають. А, можливо, серед іншої молоді і ні..., не знаю. Маю такий досвід, що коли проходив дитячий конкурс „Струни серця”, то багато просили дозвіл на виконання моїх пісень. Значить, це комусь подобається.
– В основному для кого Ви пишете?
– Я не ставлю собі за мету для когось писати, я просто пишу... Я в такий спосіб, мабуть, спілкуюся з Богом. Я ніколи не продумую пісню. Або ніколи не пишу текст спочатку, а потім музику чи навпаки. В мене просто народжуються пісні і в такий спосіб спілкуюся або молюся.
– А в яку пору року Вам найкраще пишеться?
– Не залежить. На Різдво завжди більше різдвяна тематика, на Великдень великодня.
– Чи плануєте Ви брати участь у подібних заходах?
– Ні. Ми не плануємо ніколи нічого. Ми є в монастирі. Тому, якщо нас десь запрошують, десь є потреба, тоді ми їдемо, якщо ні, то ми маємо де співати щодня. Бо маємо свій храм і ми його обслуговуємо. Тепер також великий акцент робимо на літургійний спів. Маємо ансамбель своїх сестер він налічує вісім осіб, і ми співаємо літургійну музику. Стараємося постійно оновлювати Літургію, вечірню, утреню.
Ще одна нагода послухати надзвичайний спів Сестер Милосердя можна буде 14 червня, о 19:00 на площі Ринок на молодіжному християнському концерті.

Розмова записана 11. 06. 2008 року.

Наталія Лех