Радіо «Марія», Київ
Круглий стіл 3 «Роль мас-медіа у вирішенні важливих суспільних проблем філософія «Репортер надії в Україні»
8 жовтня
Роль «Радіо Марія» у вирішенні суспільних проблем
nike dunk high black leather chair for sale | Marki«Радіо Марія» - міжнародна сім`я християнських просвітницьких радіостанцій. Мало хто знає, що було воно засноване як парафіяльна радіостанція 1983 року в (Аркеласко Дерба провінції Комо) Міланській Єпархії. Метою радіо було оповіщення новин парафіянам і допомога їм у молитві через служіння Літургії та молитви на вервиці. Таку функцію «Радіо Марія» виконувало до січня 1987 року. Саме тоді з метою незалежності радіостанції від парафії, а також проведення широкомасштабної євангелізації, було засноване товариство «Радіо Марія», до якого ввійшли священики та миряни. Через три роки радіопрограми були повністю оновлені завдяки спільній праці людей різних віросповідань, і вся покладена на них робота була засвідчена їхньою вірою. У цей час вже було охоплено радіомовленням усі райони Італії, тому в 1990 році Радіо Марія вважали національною радіостанцією. А вже починаючи з 1990 року, це радіо стало поширюватися різними куточками світу. Нині існує більш ніж 50 радіостанцій Радіо Марія по всьому світі. Багато нових осередків готові розпочати свою радіотрансляцію. Вони існують завдяки праці волонтерів та фінансовим пожертвам радіослухачів. Від початку літа «Радіо Марія» розпочало мовлення і в Україні. Воно стало 54-ою радіостанцією Католицької церкви у світі і ввійшло до складу «Світової сім’ї «Радіо Марія». Особливістю «Радіо Марія» в Україні є орієнтація на всіх християн. Радіо Марія - унікальна всесвітня мережа, що несе на своїх хвилях Добру новину. Розкриваючи тему вирішення важливих суспільних проблем, ми можемо представити «Р.М.» як альтернативний вид джерела інформації. В сучасному інформативному суспільстві потрібно мати надчуттєві фільтри інформації, щоб не пов`язнути в цьому хаотичному потоці. Глобалізація, занепад духовності… ми звідусіль чуємо те, що хочуть нам донести. В своїй більшості, навіть зникає розуміння того, як люди стають інформативними поглиначами. В такому плині дуже важко зберегти першопочаткову місію людини, важко лишатись творцем. Чи можемо ми бути образом і подобою божою, якщо не творимо, а лиш споживаємо? У вирішенні цієї проблеми «Радіо Марія» робить конкретні кроки. Тобто, практично кожен, хто хоче долучитись до його створення може ним стати. Тисячі людей зі всієї України залучені в процес творення християнського радіо. Поки що нас можуть чути лише в Києві та Київській області, але на майбутнє ми плануємо виходити на всю країну. Ми молоді, нам лише три місяці, але ми стрімко розвиваємось. Люди різного віку можуть знайти себе і розкрити своє покликання за допомогою «Р.М.». Ми допомагаємо вивільняти творчий потенціал і скеровуємо його християнському служінню. У нас існує ціла низка волонтерських проектів. Самі волонтери представляють концепцію передач чи цілих циклів передач, редакційна колегія розглядає проект, даючи зелене світло, або допомагає доопрацювати перед входом в ефір.
Наступним вектором, до подолання суспільних проблем є сприяння екуменічним ініціативам. Хоч наша радіомережа робить акцент саме на католицькій моделі світогляду, керуючись насамперед Святим Писанням та Церковним переданням, але ми відкриті на міжконфесійний та міжрелігійний діалог. Ми підтримуємо будь-яку здорову екуменічну ініціативу. Наприклад, щотижня на «Р.М.» рабин Давид Мільман веде передачу «Уроки Тори», ми запустили цикл передач «Не просто слово», протестантського пастора Володимира Масюка. Окрім цього в авторській передачі «Захристія», Ярина Матвійчук подає історії життя як католицьких священників, так і православних, протестантських пасторів і навіть мусульманських муфтіїв. В програмі «По нотах» Сергій Іваницький запрошує музикантів різних християнських конфесій. Насправді такі кроки руйнують бар’єри між християнами і інформуючи призводять до такої омріяної «переміни серця», з якої починається духовний екуменізм. Наш слухач є для нас насамперед другом, співрозмовником, незалежно від релігійних та культурних переконань. Адже, незважаючи на різні мови спілкування, колір шкіри, суспільні або ж особисті здобутки чи інші етнокультурні характеристики, усі ми Божі діти і брати та сестри в Ісусі Христі. Ми намагаємося уникати «гострих кутів», що можуть призвести до суперечок, зосереджуючись не на тому, що нас роз'єднує, а на тому, що єднає.
Наступним моментом, який здійснює «Радіо Марія» у вирішенні суспільних проблем, це психологічна підтримка. Несучи надію людям, ми допомагаємо їм виходити з депресійних станів, допомагаємо одужувати хворим… Головним пріоритетом для нас є людина, з усіма її проблемами і потребами. Ми можемо спостерігати певне протистояння людини і світу. Світ (в уособленні саме різних медій) щоденно атакує інформативною профанацією загальнолюдський цінностей. Візьмемо, наприклад, видання, спрямовані для чоловічої, чи жіночої аудиторії, в них є чітко виставлені пріоритети: кар’єра, успішність, стильність, заклики до життя без обмежень… і зовсім немає місця для здорової родини. Скрізь іде пропаганда контрацепції і тому подібне. Дуже важливо те, що роблять саме християнські ЗМІ, так вони беруть на себе інформативне протистояння, ставлячи на перший план людину у стосунку з Богом. Мені б хотілось розповісти вам коротку історію… Нещодавно до нас звернулась пані похилого віку – вона самотня, хвора жінка, не бачачи просвітку в житті приготувалась до смерті… вона злягла і тільки те робила, що просила Бога про звільнення її від страждань, але якимсь чином, натрапила на хвилю «Р.М.» і від того часу в її життя влився новий сенс. Коли вона ділилась з нами своїм досвідом, то ми жартували, що «Р.М.» має вже перше диво – зцілення. Насправді ми навіть самі не усвідомлюємо до кінця силу промовленого слова.
Ми змінюємо світ, показуючи велич Божої любові. Найтяжча форма самотності, це «самотність у натовпі». Зачіпаючи цю тему, ми, звісно, не будемо занурюватись в природу цієї екзистенції, але все ж ми не можемо не брати до уваги наявність таких проблем. І саме допомагати знаходити вихід з таких ситуацій є нашим пріоритетом. Слухаючи нас, молячись разом з нами, люди, особливо самотні, відчувають причетність до спільної справи чи навіть відчувають участь християнської спільноти в їх житті. Окрім цього, на радіо психолог Людмила Гридковець веде цикл передач «Абетка подружжя». Ці передачі спрямовані на вирішення проблем як в родинах, так і поза ними. Сім`я це «домашня церква», це те середовище, де плекаються цінності, де … «Р.М.» допомагає подружжям «воювати проти суспільства»…
Найближчим часом готується до виходу в ефір цілий ряд соціальних проектів. Ми налагодили контакти з центрами СНІДу, з центрами алкозалежних людей. Ми робимо передачі, в яких показуємо можливості виходів з критичних ситуацій. Ми прагнемо прищепити людям надію, створюючи своєрідний імунітет до різного роду проблем.
Найбільшою зброєю християнина у вирішенні суспільних проблем є СЛОВО ДОБРОЇ НОВИНИ, чим і займається наше Радіо. На закінчення усім дякую, запрошую до христинської дружби та співпраці.