Звіт

Проведення 3-го Екуменічного Соціального Тижня (ЕСТ)

«Довіра. Відповідальність. Філантропія»

Львів, 4-10 жовтня

Третій рік поспіль в Україні у Львові проводиться Екуменічний Соціальний Тиждень, що у своєму роді став унікальним явищем в українському масштабі та згуртував широке інтелектуальне коло релігійних діячів, представників політикуму та соціального сектору.

Важливе місце в обговоренні під час 3 ЕСТ зайняли питання становлення та розвитку філантропії в Україні та світі, довіра та відповідальність як основа соціального партнерства між Церквами та владою, бізнесом і соціальними організаціями, питання особистої відповідальності у сфері охорони здоров’я, роль ЗМІ у вирішенні суспільних проблем, а також християнське виховання молоді і специфіка викладання християнської етики.

Загалом заходи в рамках 3-го ЕСТ відвідало близько 3,000 людей.

Цьогорічний ЕСТ відрізнявся цікавою насиченою програмою та включив понад 30 заходів наукового, теоретично-практичного та культурно-мистецького характеру.

Почесними гостями 3 ЕСТ стали: Мартін Райзер, голова представництва Світового Банку в справах України, Білорусії Молдови, Ж.Даніель Карон, посол Канади в Україні, Бернард Шеневез, віце-президент, Соціальні тижні Франції, Катерина Ющенко, голова Наглядової Ради МБФ «Україна 3000» Марк Гарді, Директор Неприбуткових Адміністративних Програм, університет Нотр Дам, США, Ромен Гует, відділ етики, Католицький університет Лілля, Франція, владика Іван Юркович, архієпископ, апостольський нунцій в Україні.

Форум підтвердив свій статус всеукраїнського так як згуртував широке коло релігійних діячів, представників влади та бізнесу, громадських та соціальних організацій, молодіжних асоціацій та спільнот зі всієї України.

Результатами цьогорічного Тижня стало створення Національної мережі ЕСТ, після засідання Національної ради ЕСТ 5 жовтня 2010 року партнери з Чернівців, Херсону, Одеси, Миколаєва, Києва та Дніпропетровська та інших міст підписали угоду про партнерство з Головним бюро ЕСТ у Львові та тепер спільно будуть поширювати практику конструктивного міжконфесійного діалогу та співробітництва в рамках ЕСТ в Україні.

Експертна рада ЕСТ висловила свою підтримку законопроекту «Про громадські організації», було проведено пленарне засідання «Ефективне законодавство як основа розвитку громадянського суспільства», на якому були представлені та винесені на обговорення нові законодавчі ініціативи, що сприяють розвитку громадянського суспільства в країні. Було написано висновок та рекомендації щодо внесення змін до податкового кодексу України та планується просування цих ідей.

Після проведення конференцій та круглих столів були прийняті резолюції та окресленні плани співпраці на майбутнє між установами та організаціями-учасниками ЕСТ.

Також на форумі був представлений новий проект Інституту Екуменічних Студій УКУ «Обсерваторія успішних екуменічних, солідарних та філантропічних ініціатив», що є базою даних проектів, програм та ініціатив зі всієї України, та дає змогу презентувати діяльність Церков, громад та організацій, що сприяє становленню нової моделі філантропічного суспільства. На однойменному круглому столі в рамках ЕСТ цей проект був представлений разом із відібраними в трьох напрямках (екуменічні, солідарні, філантропічні) ініціативами.

Окрім круглих столів та конференцій було проведено ряд культурно-мистецьких заходів: концерт хорового співу та виконавців з особливими потребами, концерт у театрі ім.. Марії Заньковецької за участю виконавців з України та з-за кордону, фільм «Три історії Галичини», 10 поетичні зустрічі людей з особливими потребами, 4 Міжнародний фестиваль родинної творчості «Берегиня», виставка ікон, виставка-семінар «Забутий світ» присвячена жертвам тоталітарних режимів, виставка-ярмарок соціальних організацій та ін..

Цьогорічний ЕСТ виніс на обговорення багато актуальних питань сьогодення та знову підкреслив свою резонансність на теренах України. Результати свідчать про те, що нам ще багато над чим треба працювати, але ми не одні, ми єднаємось заради благополуччя суспільства, і з кожним роком ініціатива ЕСТ буде поширюватись та набирати обертів, і звичайно, зміцнювати державу та гуртувати громадянське суспільство.

Ініціатори : Інститут Екуменічних Студій (УКУ)

Співорганізатори: Український католицький університет (УКУ), Львівська міська рада, Львівська обласна рада та адміністрація, НУ «Львівська політехніка

Детальна інформація на сайті: esweek.org.ua

Buy Kicks | Ataf.pl - All Truth All Fresh: Sneakersy, Streetwear & Więcej