Опубліковано на сайті ZIK IA 2 вересня 2016 року

http://zik.ua/

Вже традиційною подією вересня у Львові є суспільний форум «Екуменічний соціальний тиждень». Цьогоріч він буде відбуватися вже вдев’яте, з 28 вересня до 2 жовтня. Його тема – дуже актуальна в наш час: «Міграція: виклик для України». Ми вирішили розпитати про особливості цьогорічного Форуму координатора проекту «Екуменічний соціальний тиждень», голову Організаційного комітету Екуменічних соціальних тижнів, координатора проекту «Екуменічний соціальний тиждень» Ірину Кітуру.

Adidas shoes | Nike Air Max 270

 

– «Міграція: виклик для України» – саме така тема цьогорічного 9-го ЕСТу. Скажіть, будь ласка, які питання першочергово плануєте обговорити на Форумі?

– Перш ніж відповісти, розшифрую, який зміст організатори вкладають у назву Тижня. У часі Форуму поняття «міграція» розглядатиметься як міграція внутрішня, спричинена окупацією, анексією Криму та військовими діями у Луганській і Донецькій областях, через агресію Росії. Тому ми будемо говорити про особливості інтеграції та адаптації наших громадян, які були змушені покинути своє звичне життя, свої домівки, роботу, навчання. Також ми зосередимось на ролі церкви у роботі з вимушеними переселенцями. Особливо важливим є те, що ми матимемо майстер-клас для журналістів про те, як правильно інформувати про переселенців, щоб не викривляти дані, не стереотипізувати і не ідеалізувати інформацію. Спільно з нашими співорганізаторами, Львівською міською радою, відбудеться круглий стіл з конфесійно-соціальної адаптації переселенців у Львові. Також спільно із НУ «Львівська політехніка» ми організовуємо захід, присвячений соціальній роботі з мігрантами, вимушеними переселенцями. А ще експерти, представники ГО представлять програми допомоги вимушено переселеним особам, опісля відбудуться візити в соціальні організації, які працюють із цією категорією. Важливо, що традиційно в нас відбудуться екуменічні молитви.

– Чим цьогорічний форум відрізнятиметься від попередніх?

– Формат заходу лишається незмінним: ми зберігаємо традицію проведення академічних конференцій, круглих столів, майстер-класів із залученням кращих вітчизняних та світових фахівців, представників громадських організацій, які працюють з ВПО. Також до Форуму долучаються люди, які безпосередньо є фахівцями в цій темі, адже представляють громади вимушених переселенців. Щороку ЕСТ є різним і новим, бо тематики до обговорення є щоразу новою і актуальною, і кардинально відрізняється від попереднього року. До прикладу, 2015 рік був присвячений темі освіти, а цього року ми говоримо про вимушених переселенців.

– Розкажіть, будь ласка, чи плануються заходи так би мовити «неформат» у програмі Екуменічного соціального тижня?

– Як я вже казала, цього року ми притримуємось традиційного формату зустрічі. Але з досвіду попередніх років знаю, що заходи «неформат» в нас теж успішно відбуваються. Ми раді, що режисер Костянтин Кляцкін приїде до Львова і в межах ЕСТу представить фільм «Крим. Як це було». У фільмі показано, які випробування довелось пройти військовим у перші дні окупації Криму. Фільм документальний, режисер вже представляв його по Україні. Фільм демонструвався у різних країнах світу, в міжнародних організаціях, НАТО. Я запрошую всіх прийти і переглянути його.

– Поділіться, будь ласка, кого з цікавих і відомих людей запрошено до участі в 9 ЕСТі?

– До участі ми запросили Ніла Вокера, координатора системи ООН в Україні, який координує гуманітарні питання і є постійним представником ПРООН в Україні; владику Йосифа Міляна, єпископа-помічника Київської архиєпархії УГКЦ: Шейха Саїда Ісмагілова, муфтія, духовного управління мусульман України «УММА»; Оксану Яковець, радника міністра соціальної політики, Аліма Алієва, журналіста, співзасновника ГО «Крим SOS» Гейкі Хутунена, головного секретаря Конференції європейських церков і багатьох інших поважних експертів, з детальною програмою можна ознайомитись на нашому сайті.

– Оскільки тема 9 ЕСТу присвячена міграції, то кого, як представника переселенців було запрошено для обговорення та участі в різних заходах?

– У Експертну раду з підготовки ЕСТу ввійшли представники ГО, які працюють із ВПО, також самі вимушені переселенці. Підготовка форуму відбувається у координації із людьми, які є в цій темі фахівцями і з власного досвіду розуміють, що таке ВПО.

– Наступний, 10-й ЕСТ, буде ювілейний. Чи ви вже задумувались про його оновлений формат проведення. Можливо, у планах є проведення в іншому місті?

– Ми, звичайно, вже задумувались, але не афішуємо тематику до чіткого погодження із співорганізаторами та партерами. Але можу сказати, що наступний, 10 ЕСТ, можливо відбудеться не лише у Львові, але й у столиці України. Сподіваємось, все заплановане здійсниться, а тема традиційно буде актуальною і згуртує суспільство навколо її обговорення.

Розмовляла Наталя Ліхновська

Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2016/09/02/iryna_kitura_ix_ekumenichnyy_sotsialnyy_tyzhden_prysvyachuiemo_migratsii__829442