Національна Мережа Екуменічних соціальних тижнів України

Мета: об’єднати соціальні та доброчинні організації, Церкви, університети, молодіжні асоціації, філантропічні фундації, сектор бізнесу, а також державні інституції (мерія, обласна адміністрація та інші) навколо пропозицій, що можуть отримати широке схвалення та сприяють розвитку громадянського суспільства в Україні
Цілі:
•         Розробка та лобіювання законодавчих ініціатив задля покращення соціальної політики держави
•         Реалізація Соціальної доктрини Церкви
•         Залучення громадянського суспільства до справедливої та солідарної державної політики
•         Інтеграція України в міжнародний демократичний, мирний та екуменічний простір

Успішне проведення Екуменічних соціальних тижнів, які були присвячені питанням Кооперативного руху в Україні (2008) та Соціальній відповідальності (2009) наштовхнуло організаторів та учасників Форуму на ідею створення та розвитку Національної Мережі ЕСТ в Україні.

Існуючий досвід подібних національних мереж в країнах Європи (Франція, Німеччина і т.д.), де вже багато років відбуваються Соціальні тижні, довів свою ефективність в розбудові громадянського суспільства країн Європи. Об’єднання зусиль громади не лише на місцевому, а й на національному рівні сприяє консолідації зусиль активістів громадянського суспільства, налагодженню міжсекторального партнерства між містами та розвитку інститутів демократичної держави.

З ініціативи організаторів ЕСТ у 2010 році, під час 3-го Екуменічного соціального тижня «Довіра. Відповідальність. Філантропія» проведено перше Засідання Національної Ради Мережі ЕСТ. Учасниками Засідання стали представники громадських організацій, влади, церков, освіти з Одеси, Києва, Чернівців, Донецька, Миколаєва, Херсону, Львова та ін. Під час Засідання учасники підписали наміри про співпрацю та окреслили основні напрямки розвитку Національної Мережі.  

Після проведення підготовчої роботи 2011 року до ініціативи Національної Мережі доєдналися партнери із м. Дніпропетровськ, м. Запоріжжя та м. Луганськ.

У лютому 2012 організатори ініціювали проведення другого Засідання Національної Ради Мережі  Екуменічних соціальних тижнів.  В ході Засідання учасниками прийнято рішення проводити Інформаційні дні в містах-партнерах.  В рамках цих днів заплановано проведення круглих столів та презентацій концепції ЕСТ в Україні задля залучення громад міст-партнерів до своєрідного екуменічного соціального руху в підтримку пропозицій, спрямованих на розвиток громадянського суспільства (наприклад законопроект «Відсоткова філантропія» і т.д).  

В період березень-травень 2012 року в містах-партнерах Одесі, Києві, Дніпропетровську та Запоріжжі організовано та проведено круглі столи на тему «Міжсекторальне партнерство як чинник розвитку громад: європейський досвід» та «Міжсекторальне партнерство задля вирішення потреб місцевих громад». 
Восени 2012 року організатори ЕСТ та партнери Мережі проведуть круглі столи у містах Луганську , Чернівцях та ін.
Головне бюро Національної Мережі ЕСТ в Україні  знаходиться у м. Львів, офіс Екуменічного соціального тижня.

Партнерство

Переваги для партнерів:
•  Статус офіційного представника Екуменічного соціального тижня в Україні
•  Участь у щорічному ЕСТ за рахунок приймаючої строни
•  Можливість обмінюватись досвідом та напрацюваннями
•  Можливість використовувати напрацювання Національної мережі ЕСТ
•  Розміщення інформації на сайті ЕСТ, обмін посиланнями на сайтах партнерів Національної мережі ЕСТ
•  Реалізація спільних проектів, підтримка Національної мережі ЕСТ у реалізації проектів учасників Мережі
•  Участь у Соціальних тижнях Європи (на партнерських умовах)
•  Підсилення сильних сторін один одного
•  Участь у навчальних тренінгах по розбудові Мережі


Як стати партнером Національної Мережі ЕСТ України?
Якщо Ви представник громадської організації, релігійної спільноти, церкви, влади, освітнього закладу і т.п. і Ви хочете будувати справедливе громадянське суспільство в дусі рівності та соціальної відповідальності, надішліть нам лист-мотивацію, контакти, інформацію про себе і ми обов'язково з Вами сконтактуємо!
Дякуємо

Координатор Національної Мережі ЕСТ Ірина Кітура, e-mail:   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.