Що становить загрозу для збереження ідентичності? Як зберегти її у зовсім несприятливих обставинах? Про це та інше дискутуватимуть у п’ятницю, 7 жовтня, у межах ХV Екуменічного соціального тижня.

Дискусія «Виклики ідентичності в час війни. ВПО, мігранти» відбудеться у головному корпусі Національного університету «Львівська політехніка», вул. Степана Бандери, 12. Також охочі зможуть приєднатись через Zoom або ж переглянути трансляцію у соціальних мережах Facebook та Youtube. Розпочнеться дискусія об 11.30.

Партнером заходу є Міжнародний Інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка».

Дискутуватимуть на тему викликів ідентичності такі учасники Екуменічного cоціального тижня:

У фінальний день ХV Екуменічного соціального тижня, 7 жовтня, відбудеться вебінар «Різні грані ідентичності». Науковці з різних країн поділяться своїми поглядами на ідентичність та дадуть відповіді на питання слухачів. Розпочнеться дискусія о 14.00 год.

Вебінар модеруватиме доктор Тарас Дзюбанський, директор Інституту релігії і суспільства УКУ.

Учасниками заходу будуть:

 • доктор Хадже Садже, асоційований член Центру Палестинських Студій SOAS, Лондонський університет, Великобританія;
 • доктор Хассан Муса, Богословська Семінарія ECWA, Кеґоро, Нігерія;
 • доктор Лап ван Кунг, Декан Інституту передових досліджень Азійської культури та богослов’я, почесний генеральний секретар Християнського інституту в місті Гонг Конг, ГО “Права християн”;
 • доктор Франсіз Швазель, Директор Магістерської Програми з історії, Католицький інститут Парижу.

Які значення та роль релігії в межах певної діаспори? За яких умов можна зберегти ідентичність та уникнути асиміляції? Чи, все ж, це неможливо? Про це та інше дискутуватимуть у четвер, 6 жовтня, у межах ХV Екуменічного соціального тижня.

Дискусія «Релігія в діаспорі: між збереженням ідентичності та асиміляцією» відбудеться на Філософсько-богословському факультеті УКУ, що на проспекті Св. Івана Павла ІІ, 35а. Також глядачі зможуть приєднатись через Zoom або ж переглянути трансляцію у соціальних мережах Facebook та Youtube. Розпочнеться дискусія о 16.00 год. Мови дискусії – українська та англійська.

Дискутуватимуть на тему релігії в діаспорі такі учасники Екуменічного cоціального тижня:

 • Владика Борис Ґудзяк, Архиєпископ-Митрополит Філадельфійської Архиєпархії, президент УКУ;
 • д-р Ніколас Казарян, директор Відділу міжправославних, екуменічних та міжрелігійних відносин Греко-Православної єпархії Америки, Нью-Йорк (США);
 • д-р Оксана Міхеєва, професорка кафедри соціології УКУ;
 • д-р Анатолій Бабинський, науковий співробітник Інституту історії Церкви УКУ;
 • д-р Андрій Сороковський, американський юрист, історик;
 • д-р Ґабріель Гашем, професор систематичного богослов’я, головний редактор екуменічного франкомовного журналу Proche Orient Chrétien, Бейрут, Ліван.

Відповідь на це питання шукатимуть українські та іноземні експерти під час ХV Екуменічного соціального тижня. Дискусія, присвячена цій темі, відбудеться у четвер, 6 жовтня, о 15:30 год. Стати слухачем наживо можна буде у конференц-залі Філософсько-богословського факультету УКУ, що на проспекті Св. Івана Павла ІІ. Трансляція події також буде доступна у соціальних мережах Facebook та Youtube.

Модеруватиме дискусію доктор Тетяна Калениченко, соціологиня релігії та координаторка ініціативи Діалог у дії Європейського центру стратегічної аналітики, що у Бучі поблизу Києва. Участь в обговоренні візьмуть:

 • доктор Хосе Казанова, іспанський та американський соціолог релігії, професор факультету соціології Джорджтаунського університету, США;
 • Тарас Дятлик, віце-ректор із розвитку та міжнародного співробітництва Східноєвропейського інституту теології, регіональний директор Overseas Council-United World Mission у Східній Європі та Центральній Азії, Рівне;
 • Олена Копіна, соціологиня та фасилітаторка діалогів, координаторка ініціативи «Лабораторія мирних рішень», Харків;
 • Ірина Ейгельсон, соціальна психологиня, етнопсихологиня таконфліктологиня, кандидатка психологічних наук, тренерка, дослідниця та фасилітаторка діалогів, Київ.

Яких обрисів набуває поняття культурної ідентичності в часі воєнних дій? Чи змінюється вона та чи здобуває іншого значення? Яких зусиль слід докласти задля її збереження? Про це та інше дискутуватимуть у вівторок, 4 жовтня, у межах ХV Екуменічного соціального тижня.

Дискусія «Культурна ідентичність в час війни» відбудеться на Філософсько-богословському факультеті УКУ, що на проспекті Св. Івана Павла ІІ, 35а. Також охочі зможуть приєднатись через Zoom або ж переглянути трансляцію у соціальних мережах Facebook та Youtube. Розпочнеться дискусія о 17.30. Мови дискусії – українська та англійська.

Дискутуватимуть на тему культурної ідентичності такі учасники Екуменічного cоціального тижня:

 • д-р Патрік Бульт, почесний президент Французько-польської асоціації Солідарності;
 • д-р Мирослав Шкандрій,  мистецтвознавець, професор емерит Манітобського університету;
 • д-р Максим Розумний, політолог і філософ, доктор політичних наук, запрошений дослідник Хайфського університету.

Під час 15-го ЕСТу відбудеться семінар «Східна Католицька традиція/традиції: зрозуміти ідентичність через місію».Питання практичного існування ідентичності в рамках місійності, а також усі подальші виклики духовної та суспільної єдності, обговорять у середу, 5 жовтня 2022 року, на Філософсько-богословському факультеті УКУ, конференц-зал (м. Львів, просп. Св. Івана Павла ІІ, 35а). Крім того, до дискусії можна буде долучитися й у режимі онлайн (ZOOM-, Facebook- та YouTube-трансляції). Початок о 16:00 год.

Модератор заходу: Анн-Софі Вів’є Мурешан, директор Католицького інституту, Париж. Участь в обговоренні візьмуть: д-р Іван Дацько, президент ІЕС УКУ; д-р Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ для сприяння єдності між християнами; д-р Ґабріель Гашем, професор систематичного богослов’я, головний редактор екуменічного франкомовного журналу Proche Orient Chrétien, Бейрут, Ліван; д-р Олександр Лящук, виконавчий директор Інституту східнохристиянських студій імені Митрополита Андрея Шептицького, Торонто, Канада.

У п’ятницю, 7 жовтня, у рамках 15 Екуменічного соціального тижня «Мандрівна ідентичність: осмислення сенсів та цінностей», відбудеться дискусія «Роль Андрея Шептицького та Йосипа Сліпого у збереженні культурної спадщини та формуванні національної ідентичності». Подія розпочнеться о 14:00 год на Філософсько-богословському факультеті УКУ, конференц-зал (м. Львів, просп. Св. Івана Павла ІІ, 35а). Крім того, до дискусії можна буде долучитися й у режимі онлайн (ZOOM-, Facebook- та YouTube-трансляції).

Під час заходуобговорять беззаперечний вплив Андрея Шептицького та Йосипа Сліпого не лише у формуванні та збереженні національної ідентичності українців, але й у її безцінному сакральному значенні для виховання майбутніх поколінь вільних людей.

Модератор заходу: д-р Юрій Скіра, директор ГО «Центр досліджень історії Східних Католицьких Церков», Львів.

У вівторок, 4 жовтня 2022 року, у рамках 15-ого Екуменічного соціального тижня «Мандрівна ідентичність: осмислення сенсів та цінностей», відбудеться дискусія «Політика, християнство та демократія». Захід відбудеться на Філософсько-богословському факультеті УКУ (м. Львів, просп. Св. Івана Павла ІІ, 35а). Крім того, до дискусії можна буде долучитися й у режимі онлайн (ZOOM-, Facebook- та YouTube-трансляції). Час: 16:00-17:30.

Партнер заходу: Кафедра протестантського богослов’я, Інститут освіти, роботи та суспільства, Гогенгаймський університет, Штутґарт, Німеччина.

     Під час дискусії визначать основні моделі протистояння соціальним, культурним та політичним кризовим питанням модерної доби, акцентуючи, насамперед, на християнських та демократичних пріоритетах нашого часу.

     Мови: українська, англійська (синхронний переклад).

     Модератор: д-р Володимир Турчиновський, проректор УКУ.

У межах ХV Екуменічного соціального тижня у середу, 5 жовтня, відбудеться панельна дискусія «Ідентичність, ідеологія i сімейні цінності». Трансляція події також буде доступна на платформі Zoom, у соціальних мережах Facebook та Youtube. Розпочнеться дискусія об 11.30. Партнером заходу є Віденський університет, що в Австрії.

Модеруватиме розмову докторка Галина Теслюк, кандидатка наук з богослов’я, доцентка кафедри біблійних наук Філософсько-богословського факультету Українського католицького університету.

Доповідачами заходу, що представлять свій погляд та досвід дослідження цієї теми, будуть:

 • доктор Томас Немет, професор богослов’я Християнського Сходу у Католицькому богословському факультеті Віденського університету;
 • сестра доктор Ребека Анич, Інститут соціальних наук Іво Пілара - Регіональний ЦЕНТР СПЛІТ;
 • д-р Массімо Фаджолі, професор богослов'я та релігійних наук в університеті Вілланова, публіцист в La Croix International;
 • д-р Крістіна Штоекл, професорка соціології університету Інсбруку;
 • д-р Регіна Ельснер, наукова співробітниця соціальної етики православного християнства в Центрі східноєвропейських і міжнародних досліджень (ZOiS) у Берліні.

У середу, 5 жовтня 2022 року, у рамках 15-ого Екуменічного соціального тижня «Мандрівна ідентичність: осмислення сенсів та цінностей» відбудеться дискусія «Екуменічний рух між конфесійною та національною ідентичностями. Європейський контекст». Під час дискусії обговорять питання подальшого розвитку екуменічного діалогу, враховуючи беззаперечну цінність як конфесійної, так і національної ідентичності його учасників.

Партнер заходу: Вищий Інститут екуменічних студій Католицького Інституту в Парижі.

Подія відбудеться на Філософсько-богословському факультеті УКУ, конференц-зал (м. Львів, просп. Св. Івана Павла ІІ, 35а). Крім того, до дискусії можна буде долучитися й у режимі онлайн (ZOOM-, Facebook- та YouTube-трансляції).

Мови: українська, французька (синхронний переклад).

Час проведення заходу: 13:30-15:30.