Пресреліз
Прийняти інакшість: у межах Екуменічного соціального тижня подискутували про інклюзивність
У межах ХІV Екуменічного соціального тижня у суботу, 9 жовтня, відбулась дискусія «Прийняти інакшість осіб з особливими потребами: на шляху до перетворення суспільства». Модерувала зустріч заступниця керівника Центру підтримки людей з особливими потребами «Емаус» Ольга Михайлишин.
Пресреліз
Відновлення й збереження біорізноманіття має стати пріоритетом: основне з дискусії у межах Екуменічного тижня
У межах Екуменічного соціального тижня учора, 8 жовтня, відбулась дискусія «Відновлення екосистем та біорізноманіття як основний пріоритет десятиліття: актуальні кроки та потреби людства». Партнером заходу став Глобальний католицький кліматичний рух Laudato Si' Movement. Модерувала дискусію представниця організації, менеджерка кампаній проти викопного палива Світлана Романко.
Пресреліз
Глобальні виклики у завершенні ери викопного палива – чи можливо це та як швидко?
8 жовтня у Львові в межах ХІV Еĸуменічного соціального тижня “Плекаючи спільне благо: разом до сталого розвитку суспільства” відбулася дисĸусія на тему «Глобальні виклики у завершенні ери викопного палива – чи можливо це та як швидко?». Партнером заходу була спільнота Laudato Si' Movement.
Пресреліз
Професор Бостонського університету Адам Селігман провів у Львові відкриту лекцію про миробудування
Професор релігії, науковий співробітник Інституту культури, релігії та світових справ Бостонського університету Адам Селігман провів у Львові Відкриту лекцію щодо миробудування у межах ХІV Екуменічного соціального тижня у п’ятницю, 8 жовтня. Адам розповів про глобальну освітню мережу, що дає можливість представникам різноманітних спільнот визначати та приймати свої особливості – Communities Engaging with Difference and Religion (CEDAR). Саме Селігман є її очільником. Про школу, яку проводить організація, професор Бостонського університету розповів у контексті того, що у 2023 році таку планують провести у Львові.
Пресреліз
СТАЛИЙ РОЗВИТОК СУСПІЛЬСТВА:
ЯК ПОДБАТИ ПРО СПІЛЬНЕ БЛАГО З ЕКУМЕНІЧНОГО ПІДХОДУ?
8 жовтня під час ХIVЕкуменічного соціального тижня «Плекаючи спільне благо: разом до сталого розвитку суспільства» відбувся міжнародний семінар «Сталий розвиток в екуменічній перспективі». Обговорення було розділено на дві частини. Модерували зустріч Христина Михалюк, докторантка факультету богослов’я і релігійних студій Лювенського католицького університету, та о. д-р Олег Кіндій, доц. кафедри богослов’я УКУ, голова громадської організації «Центр екобогослов’я та сталого розвитку». Академічним партнером заходу був Лювенський католицький університет, Бельгія.
Пресреліз
«Ви беріть відповідальність, а я вам підказую інструмент, як це зробити», - Митрополит Андрей Шептицький
У межах ХІV Еĸуменічного соціального тижня 7 жовтня в Уĸраїнсьĸому ĸатолицьĸому університеті відбулася дисĸусія «Андрей Шептицький – промовтер сталого розвитку».Запис можна переглянути на YouTube.
Пресреліз
У Львові подискутували, навіщо бізнесу турбуватись про сталий розвиток
Турбота бізнесу про сталий розвиток – це турбота про майбутнє. На такій думці зійшлись представники різних середовищ під час вчорашньої дискусії «Сталий розвиток: відповідальність бізнесу», яка відбулась у межах 14-го Екуменічного соціального тижня. Модерував зустріч проректор з академічних питань УКУ, кандидат політичних наук, автор численних публікацій на тему конфліктогенності у сучасних міжнародних системах Дмитро Шеренговський.
«Якщо ми перестанемо рухатись у напрямку сталого розвитку, ми згодом, років через 5-10, можемо втратити все. Бізнес це розуміє, тому сьогодні в принципі не стоїть питання, чи потрібен нам сталий розвиток. Це вже зрозуміло», – вважає Володимир Хіцяк, директор з маркетингу Artelogic.
Пресреліз
Церква, міжрелігійний діалог та цілі сталого розвитку: які точки перетину
Про точки перетину соціального вчення Церкви, міжрелігійного діалогу та цілей сталого розвитку дискутували під час ХІV Екуменічного соціального тижня.
«Тема нашої панельної дискусії – точки перетину соціального вчення Церкви, міжрелігійного діалогу та цілей сталого розвитку». Останніми десятиліттями спостерігається тренд цілей сталого розвитку. Майже всі великі глобальні, але також і локальні проекти чи ініціативи мають шанс на отримання фінансування та підтримку з боку держав та фундацій, якщо переслідують цілі сталого розвитку. Інколи може виглядати так, що цілі сталого розвитку, які були сформульовані не так давно, є першою та єдиною дорожньою картою для людини та її розвитку.
Пресреліз
«Нам потрібно збирати дощову воду всіма можливими способами»,
- Олександра Сладкова
7 жовтня під час ХIVЕкуменічного соціального тижня «Плекаючи спільне благо: разом до сталого розвитку суспільства» відбулася дискусія «Збереження водних екосистем та екосистем суші». Партнером заходу є управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування Львівської міської ради.
Дискусію розпочали з теоретичних засад збереження біорізноманіття в контексті охорони природи екосистем. Побутує розуміння – щоб зробити благоустрій біля озера чи річки, треба просто «взяти і почистити», але це зовсім не так. Адже втручання в екосистему не минає безслідно. Для цього є фахівці. Невдовзі розпочнеться новий конкурс на громадський бюджет Львова, і в розробленні проектів, які стосуються довкілля, варто враховувати думку фахівців, щоб не нашкодити. Не вирівняти і засіяти траву на березі озера, бо так гарно, а зробити так, щоб не порушити екосистему. Тому під час дискусії було зосереджено увагу на збереженні біорізноманіття та екосистемних послугах водойм урбанізованих та природних територій. Модераторка дискусії Галина Мікітчак, головна спеціалістка відділу захисту довкілля управління екології та природних ресурсів міста, наголосила: «Ми є частиною екосистеми – без нашого розуміння і без правильної взаємодії доброго результату не буде. Маємо плекати спільне благо, щоб ми мали сталий розвиток».
Пресреліз
European Green Deal та Уĸраїна: можливості та виĸлиĸи
7 жовтня у Львові в межах ХІV Еĸуменічного соціального тижня “Плекаючи спільне благо: разом до сталого розвитку суспільства” відбулася дисĸусія на тему «European Green Deal та Уĸраїна: можливості та виĸлиĸи».
Першим учасником розмови був д-р Вінченцо Палумбо, президент Консорціуму міжнародних ĸомпаній COINS, виĸладач Неаполітансьĸого університету, Італія, який зазначив: «Екологічна видозміна веде й до інших проблем. Тому також має відбутися і мінеральна видозміна, тобто не тільки лиш зміна видів енергії, але також і зміна всіх складів, що формують матеріали для інших видів технологій та обладнання. Якщо ми тільки подумаємо, що до 2030-го року маємо перейти на електричні автомобілі, то це потягне за собою збільшення вжитку самого алюмінію для тих автомобілів».